Barion Pixel

Ismerd meg közelebbről 6 részes videósorozatunk előadóját, Kiss Viktor festőművészt!

1995 óta aktívan a képzőművészetben

Kiss Viktor hazánk képzőművészeti közösségének méltán ismert és elismert tagja. Többek között az Art-Area galéria tagja, a Napút Képzőművészeti Akadémia közösségének alkotója, 2017-től az akadémia festészeti szakmai képzésének vezetője. 2018 óta a Waldorf festés-rajz szaktanárképzés tanára és 2022-től az AntropoSophia című újság művészeti szerkesztője.

Sokan ismerhetik úgy, mint a Goethe színtan hazai szakértője, vagy Csontváry Kosztka Tivadar munkásságának tanulmányozója, ismerője. Aktív alkotó és oktató, vezetésével és együttműködésével számos alkotói kör, képzőművészeti műhelymunka, workshop és művésztábor, kiállítás és művészeti konferencia valósulhatott meg.

Tanulmányai

Közel 30 évvel ezelőtt került kapcsolatba a festészettel Boda Balázs és Oláh Kati festőházaspár képeinek hatására. A budai Ferenczy István Vizuális Műhelyben hagyományos rajzi stúdium alapján képezte magát, a Napút Képzőművészeti Akadémia hallgatója volt, a Koós Károly Egyesülés Szabadegyetemén diplomáját 2001-ben vehette készhez. Számos neves festő és képzőművész magántanítványa volt, tanáraként többek között Kopasz Tamás, Horváth Éva Mónika, Döbröntei Zoltán, Breznay András, Makovecz Imre, Rádóczy-Gyarmathy Gábor is nagy hatást gyakorolt munkásságára.

 Mint alkotó

1999 óta aktív részese a festő közösségeknek. Festészete a színek és az ábrázolandó téma egyidejű, egymásra ható átéléséből születnek. 1998 óta számos hazai és nemzetközi kiállítást tudhat maga mögött. 2009-ben meghívást kapott egy 1 éven át tartó Bulgária szerte tartandó vándorkiállításra, melynek célja a fiatal magyar képzőművészek munkáinak nemzetközi megismertetése volt. 2010-ben részt vett a baseli Goetheanum Nemzetközi tárlatán és konferenciáján „Halak” című kiállításával. Remény című kiállítása Bécsben volt megtekinthető.

Deák Ferencről és Festetics Máriáról készült történelmi festménye Deák Ferenc szülőházában került kiállításra


Ahol még találkozhattunk alkotásaival:

  • Tollrajz illusztrációk Madocsai Miklós: Imádságmozaik I. c. könyvében
  • Festményei a Megújuló Szent László Kórház Hospice-osztályának falain is helyet kaptak
  • Számos folyóiratban (Búvópatak, AntropoSohia, Szabad Gondolat) is rendszeresen megjelennek képei

Mint oktató

2017 óta egyéni és csoportos képzéseket, festő kurzusokat, nyári táborokat egyaránt vezet. Képzéseiben nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a képelemzés, képolvasás kultúráját a modern ember átalakuló képi tudatához közel hozza. Intenzíven foglalkozik J. W.Goethe és Rudolf Steiner színtani, művészeti megközelítésével. Foglalkoztatja a képteremtés misztériumának gyakorlata, a festészeti elemek “olvasása”, és ezt igyekszik széles körben megismertetni az alkotó oldaláról.

Fontos célja, hogy a képi hatóerők tudatosításával azokat átélhetővé tegye, segítendő a kép titkaihoz, a képi kultúrához való közelebb kerülésünket. Oktatói tevékenységében nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a művészetelméleti, alkotás-lélektani kérdésekről közérthetően értekezzen.

Médiamegjelenések

FESTMÉNY DEÁK FERENC SZÜLŐHÁZÁBA

A Zala megyei Söjtörre, Deák Ferenc szülőházába került állandó kiállításra Kiss Viktor festménye. A kép Deák Ferenc és Festetics Mária -Sissi udvarhölgyének- 1865. évi találkozóját ábrázolja. A képet a Pannon Panoptikum rendelte és adományozta a Múzem számára.

Kép forrás: zaol.hu
 

Az erről szóló cikk

 

MESTEREK ÉS TANÍTVÁNYOK

Kiállítás a Dunaújvárosi Waldorf Iskola
diákjaival, tanítványokkal 2023. február 23.


ARS SACRA FESZTIVÁL: A FELTÁMADÁS ÁBRÁZOLÁSA

ALKOTÓK EGYMÁS KÖZT PODCAST

Egy rendkívül mély és izgalmas beszélgetés alkotó művészetről, az érzékelésről, a közlés tudatossá válásáról, önmagunk megismeréséről és a belső és külső világunk kapcsolódásáról.

Beszélgetés a Klub rádióban

HALLGASD MEG

Beszélgetés a Rádió Bézs-en

HALLGASD MEG